Szybka, ale czy skuteczna dieta odchudzająca

Za miesiąc musimy wcisnąć się w ślubną sukienkę? Za tydzień wyjeżdżamy na wczasy nad morze i chcemy wyglądać rewelacyjnie? No cóż, trzeba poszukać ekstremalnej diety, która umożliwi nam schudnięcie w bardzo szybkim czasie.
Szybka dieta oznacza maksymalnie zmniejszenie przyjmowanych kalorii. Nie będzie to oczywiście głodówka, ale znaczne ograniczenie spożywanych produktów. W takiej sytuacji trzeba odstawić tradycyjne posiłki i zdecydować się na mieszanki przygotowane pod okiem dietetyków: koktajle, owsianki, napoje. Taka dieta pozwoli dość szybko schudnąć, ale dobrze jest ją przeprowadzać pod okiem dietetyków. Nasz organizm może bowiem różnie reagować i możemy potrzebować wsparcia. Do diet, które pozwalają szybko schudnąć należy dieta Dukana, kopenhaska, kapuściana. Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności organizm pozbywa się wody, potem sięga po zgromadzone zapasy.
Takie błyskawiczne diety mają wielu przeciwników. Przede wszystkim dlatego, że mogą powodować efekt jo-jo, a poza tym po prostu nie są zdrowe w dłuższym przedziale czasowym.