Kawa może odchudzać

Kawa to bardzo znany nam napój, który pijemy prawie codziennie, ale nie każdy wie, że kawa może odchudzać. Jak dowodzą badania kawa przyśpiesza metabolizm i dlatego bardzo często wykorzystywana jest do produkcji suplementów diety na odchudzanie. Oczywiście wypicie 5 szklanek kawy nie da nam szczupłej sylwetki. Musimy pamiętać, że umiar jest najważniejszy.
Kawę można pić, ale również stosować w kosmetologii. Musimy przede wszystkim podkreślić, że kawa często jest składnikiem kremów i peelingów, ale jeszcze lepiej jest, gdy stosujemy własne kosmetyki z tym właśnie składnikiem.
Jeśli zależy Ci na wysmukleniu sylwetki i pozbyciu się cellulitu, zastosowanie peelingu z kawy lub body wrapping może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Wykonujesz mieszankę zaparzonych fusów kawy z cynamonem, olejkami eterycznymi, na przykład możesz wybrać olejek grejpfrutowy i to mieszasz z oliwką. Nakładasz na zwilżone ciało i wcierasz przez około 5 minut. Potem możesz zawinąć się folią lub spłukać pozostałość peelingu.