Dieta to nie tylko odchudzanie

Dieta to wyraz, który nieodzownie kojarzymy z odchudzaniem. Sprawa pozornie prosta, bo w zasadzie jest tak, że jak odchudzanie to dieta, ale przecież to, co jemy, na co dzień, również nie w okresie odchudzania nazywa się dietą.
Oczywiście można długo dywagować na temat znaczenia tego słowa, ale nie to jest w tym momencie najważniejsze, skupmy się na tym, dlaczego zmieniamy to, co jemy.
Czasem faktycznie powodem, dla którego zmieniamy naszą dietę jest to, że chcemy schudnąć, w zasadzie większość z nas ma taką motywację, ale trzeba tutaj wspomnieć, że wiele osób zmienia swój jadłospisów również z innych powodów. Po pierwsze pojawia się kwestia różnych chorób, które wykluczają spożycie mięsa, nabiału, czy chociażby orzechów, jak również glutenu. Oczywiście w momencie, gdy chorujemy zmiana codziennych przyzwyczajeń jest ważna, ale jeśli nic nam nie dolega, a taką dietę zaczniemy stosować może to mieć nie najlepszy wpływ na nasz organizm. Przykładem może być dieta bezglutenowa, która jest teraz popularna.