Alkohol- wróg odchudzania

Osoby, które decydują się na zmianę swoich nawyków żywieniowych i uprawianie ćwiczeń, często nie potrafią zrezygnować z pewnych elementów dotychczasowego trybu życia. Jednak imprezy, czy rodzinne grille wcale nie sprzyjają utracie wagi.
Alkohol wpływa negatywnie nie tylko na nasze zdrowie, ale również na sylwetkę. Jeśli uprawiamy ćwiczenia nie powinniśmy go spożywać. Wypłukuje on niezbędne składniki z organizmu. Podczas ćwiczeń i tak pozbywamy się ich wystarczająco, dlatego powinniśmy dbać o ich uzupełnianie. Ponadto alkohol wzmaga apetyt. Pijąc go jesteśmy w stanie zjeść więcej niż normalnie. Niekorzystny może być również dzień po wypiciu znacznej ilości alkoholu. Organizm domaga się wówczas tłustego lub słodkiego jedzenia, które jest szczególnie kaloryczne. Ponadto spożywanie piw, drinków, czy innych trunków wpływa niekorzystnie na kondycję. Po zakrapianych imprezach trudno wrócić do ćwiczeń.
Alkohol to wróg walki o zdrową sylwetkę. Warto zastanowić się, czy jest sens rezygnowania z dotychczasowych osiągnięć na rzecz kilku piw.