Chcesz schudnąć? Odżywiaj się mądrze

Jeśli doskwierają nam zbędne kilogramy, bardzo często zapominamy o racjonalnym odżywianiu i stawiamy na drastyczną dietę. Jednak nie jest to dobre rozwiązanie, jeśli nie chcemy by spotkał nas efekt jo-jo, a nasz organizm na tym nie ucierpiał.
Najlepszą metodą, która pozwoli nie tylko zrzucić kilogramy, ale także zachować zdrowie, jest spożywanie pięciu posiłków dziennie. Porcje powinny być niewielkie, a odstępy między nimi nie dłuższe nic 2,5-3 godziny. Jeśli jemy rzadko organizm odkłada „zapasy” przyzwyczajony do tego, że może długo nie dostać pożywienia. Wówczas wzrasta poziom tkanki tłuszczowej, która to właśnie posiada funkcję zapasową. Ponadto po wyjściu z drastycznej diety mamy niemal zapewniony efekt jo-jo, który objawia się tym, że waga po odchudzaniu drastycznie wzrasta przewyższając nawet tę sprzed.
Racjonalne odżywianie oparte przede wszystkim na spożywaniu regularnych, zróżnicowanych posiłków będzie z pewnością lepszym rozwiązaniem niż wymyślna dieta. Pozwoli uregulować metabolizm i zgubić zbędne kilogramy.