Tego lepiej unikaj, jeśli chcesz schudnąć

Jeśli chcesz zrzucić kilka kilogramów, najważniejszym o czym musisz pamiętać jest zrezygnowanie z dotychczasowych nawyków żywieniowych. Samymi ćwiczeniami i motywacją trudno zdziałać cuda, jeśli nie mają one odpowiedniego poparcia w kuchni.
Z czego więc należy zrezygnować, by utrzymać smukłą sylwetkę i zdrowy organizm? Przede wszystkim w odstawkę powinny pójść słodyczy. Cukier tylko pozornie zapewnia energię. W rzeczywistości po krótkim czasie stajemy się jeszcze bardziej ospali, a na dodatek wzrasta nasz apetyt. Powinniśmy również maksymalnie ograniczyć alkohol, w szczególności piwo, które tuczy, zwalnia metabolizm i zwiększa apetyt. Do niekorzystnej kondycji sylwetki przyczynia się również sól, która sprzyja obrzękom i pogrubia. W odstawkę powinny pójść również wszelkie sosy, majonez, keczup, tłuste potrawy, smażenie na oleju, czy gazowane napoje.
Odchudzanie to nie tylko ograniczanie ilości pokarmu, ale również zmiana jego jakości. Zamiast wpychać w siebie niezdrowe jedzenie lepiej zadbać o zdrowe produkty.