Suplementy diety w odchudzaniu

Nie powinniśmy mieć złudzeń, że suplementy diety zastąpią w pełni dietę odchudzającą i aktywność fizyczną. One mogą jedynie w pewnym stopniu wspomóc proces odchudzania.
Wśród takich wspomagających preparatów można wyróżnić środki, których zadaniem jest zmniejszenie łaknienia. Są one produkowane na bazie naturalnych roślin. Ich zadaniem jest wywoływanie uczucia sytości. Drugi rodzaj to tzw. spalacze tłuszczu. Wbrew nazwie nie redukują one automatycznie tkanki tłuszczowej, a jedynie pomagają zmniejszyć wchłanianie nowych tłuszczy, dostarczanych do organizmu. Są również suplementy, które są produkowane z roślin mających właściwości moczopędne. Nie są polecane przez specjalistów, gdyż ich zażywanie powoduje dużą utratę wody z organizmu, a to przecież nie jest wskazane.
Są też preparaty, które rzekomo mają redukować tkankę tłuszczową w okolicy brzucha, czyli najbardziej dla nas niekorzystną. Jednak wbrew nadziejom wielu pań pomagają pozbyć się jedynie wzdęć brzucha. Jak z tego wynika, suplementy diety mogą być jedynie wsparciem odchudzaniu, a nie jedynym środkiem do osiągnięcia celu.