Dlaczego nie można szybko schudnąć?

Chudnięcie to skomplikowany proces, chociaż wydawałoby się, że nie ma nic prostszego. Musimy jednak wiedzieć, że chudnięcie nie jest równe chudnięciu. Oczywiście waga spada, ale nie zawsze tak, jak powinna.
Szybka utrata wagi to przede wszystkim pozbywanie się wody z organizmu. Do tego dochodzą jeszcze mięśnie. Tak naprawdę wszystkie diety cud na tym polegają. Jeśli w ciągu tylko dnia stracisz 5 kilogramów nie licz na to, że pozbyłeś się tłuszczu. Straciłeś tylko cenne składniki i Twój organizm jest osłabiony, a ty bardziej podatny na kontuzje, bo mięsnie są znacząco osłabione.
Jeśli chcemy schudnąć, czyli stracić tłuszczyk z różnych miejsc musimy jeść, bo to jedzenie wpływa na nasz organizm. Musimy też spalać kalorie ćwicząc. Nie należy jednak przesadzać. Zdecydowana większość specjalistów zapewnia, że chudnięcie jednego kilograma na tydzień to najlepszy sposób. Jeśli wszystko dzieje się zdecydowanie szybciej, oznacza to, że nasz organizm traci wodę i mięśnie. Dlatego też nie powinniśmy szukać w Internecie cudownych diet pod hasłem 5 kilo mniej w 3 dni.