Odchudzaj się z głową

Wiele osób, które zamierzają nieco zredukować swoją wagę, nieprawidłowo dobiera jadłospis. Myślą oni, że drastyczna dieta pomoże szybko zrzucić kilogramy i zachować wagę. Jednak jest to wielki błąd.
Jeśli decydujemy się na dietę opartą na wybranych składnikach żywieniowych lub głodzimy się, drastycznie ograniczając ilość przyjmowanych kalorii, musimy liczyć się z tym, że tylko wyniszczymy organizm. Włosy będą wypadać, paznokcie łamać się, a skóra będzie sucha. Ponadto możemy być niemal pewni efektu jo-jo, ponieważ po pewnym czasie nasz organizm zacznie domagać się jedzenia. W efekcie waga po diecie będzie wyższa od tej przed nią. Dlatego najrozsądniej po prostu jeść pięć małych porcji i regularnie ćwiczyć. Szczególny nacisk kładziemy na wodę, owoce i warzywa, ryby, czy produkty pełnoziarniste. Śniadanie jemy najobfitsze, a kolację lekkostrawną.
We wszystkim należy zachować umiar. Tyczy się to również tracenia kilogramów. Dzięki temu będzie chudnąć zdrowo i przede wszystkim bezpiecznie, nie narażając się na powikłania.