Największe mity odchudzania

Wiele osób decydujących się na zmianę nawyków żywieniowych spotyka się z „dobrymi” radami wszelkich samozwańczych specjalistów od odchudzania. Jednak skąd wiedzieć, których z tych wskazówek powinniśmy słuchać, a które lepiej puścić mimo uszu?
Największym mitem panującym wśród odchudzających się jest niejedzenie po 1 Przecież nasz organizm nie ma wbudowanego zegara, a poza tym każdy chodzi spać o innej godzinie. Dlatego też po prostu jedzmy około 3 godziny przed snem. Kolejnym mitem jest to, że możemy zgubić tłuszcz z wybranej części ciała. Tłuszcz spalamy równomiernie z każdego obszaru, jedynie wyrzeźbić możemy wybraną część. Błędnym przekonaniem jest także to, że warzywa i owoce możemy spożywać bez ograniczeń. Przecież nawet one mają kalorie i są źródłem cukrów, dlatego we wszystkim trzeba znaleźć umiar.
Kiedy decydujemy się przejść na dietę, nie zapominajmy o zdrowym rozsądku. Zanim posłuchamy wszystkich możliwych rad lepiej sprawdźmy, czy są uzasadnione. Być może bowiem właśnie zamierzamy przejść na dietę, która tylko wyniszczy nasze ciało.