Czy można szybko schudnąć?

Wiele osób, które maja problem z nadmiernymi kilogramami swojego ciała, pragnie szybko się ich pozbyć i zapomnieć. Najczęściej decydują się one na taki krok, kiedy kończy się sezon zimowy i zbliża się wielkimi krokami lato oraz konieczność ubrania lżejszych strojów. Oczekują oczywiście wówczas, że uda im się zrzucić zbędny balastr w ciągu dwóch miesięcy.
Jest to duży błąd w myśleniu, ponieważ tak szybkie chudnięcie powoduje w następstwie bardzo często efekt jo-jo. Najlepszym pomysłem jest zabranie się za dietę jeszcze przed zimą. Można wtedy bowiem oczyścić dobrze swój organizm i przygotować go do dalszej walki.
Niestety zimą, w Polsce brak jest sezonowych warzyw i owoców, ale mimo to warto jest się starać i przynajmniej ograniczać kaloryczność posiłków, a także wprowadzić jakiś sport do swojego życia. Aby zdrowo schudnąć, nie powinniśmy zrzucać więcej niż maksymalnie około pięciu kilogramów w ciągu miesiąca. W przeciwnym razie możemy jedynie narobić szkody swojemu organizmowi i spowolnić swoje procesy metaboliczne.