Czy diety odchudzające są dla wszystkich bezpieczne?

Pęd za piękną i szczupłą sylwetką ogarnął już chyba każdego. Na ulicach polskich miast widać ostatnio dziesiątki osób, które uprawiają jogging lub jeżdżą na rowerze, czy na rolkach. Sport powoli na stałe zagaszcza w naszym społeczeństwie. Wiele osób jednak pragnie szybko schudnąć i decyduje się na rozpoczęcie diety odchudzającej.
Bardzo modne stały się ostatnio diety stawiające na jeden składnik pokarmowy – na przykład dieta białkowa, w której jak sama nazwa wskazuje spożywa się głównie produkty wysokobiałkowe i unika innych składników. Istnieje też dieta, która wymaga od nas spożywania głównie tłuszczu i to ona robi ostatnio furrorę. Są też takie skrajności jak frutarianizm, czyli jedzenie samych owoców od rana do wieczora.
Takie diety owszem, powodują chudnięcie naszego organizmu, ale nie zawsze są dla nas zdrowe i mogą powodować wiele niebezpiecznych dla organizmu powikłań. Każdą dietę odchudzającą powinniśmy zawsze skonsultować z naszym lekarzem prowadzącym, aby zminimalizować ryzyko szkód.