Chcesz schudnąć – zacznij chodzić!

Wielu z nas boryka się z coraz większym problemem nadwagi. Próbujemy z nią walczyć stosując przeróżne diety i łykając rozreklamowane suplementy. Zapominamy jednak o tym, aby przyjrzeć się temu, co powoduje u nas ten stan i rozpocząć właściwą z nim walkę.
Przede wszystkim, należy winić nasz tryb życia. Coraz więcej osób ma siedzącą pracę, która powoduje, że właściwie nie ruszamy się przez minimum osiem godzin dziennie, a nawet więcej. Jest na to jednak sposób. Przede wszystkim – przestańmy do pracy dojeżdżać samochodem. Jeżeli już musimy, to pozostawiajmy go na dalszym parkingu, aby choć przez chwilę zażyć spaceru. Jeżeli dojeżdzamy autobusem, to wysiadajmy jeden przystanek wcześniej. To niby niewiele, ale w perspektywie dłuższego czasu, może oznaczać bardzo wiele.
W pracy, róbmy sobie koniecznie przerwy. Nie wykorzystujmy ich jednak na plotki, czy czytanie prasy, tylko wstańmy od biurka i przespacerujmy się chociaż po korytarzu. Jeżeli mamy taką możliwość, to korzystajmy z drukarki na drugim końcu korytarza. Zmusi nas to do przebycia chociaż kilkuset metrów w ciągu dnia.