Aktywność fizyczna wspiera odchudzanie

Aby schudnąć, nie wystarczy stosowanie diety, nawet tej najbardziej restrykcyjnej. Proces gubienia zbędnych kilogramów musi być wsparty aktywnością fizyczną. Rodzaj aktywności fizycznej nie ma większego znaczenia, równie dobrze możemy chodzić na siłownię, jak i energicznie spacerować, czy zrezygnować z dojazdów do pracy samochodem lub miejską komunikacją. Schudniemy pod warunkiem, że będziemy ćwiczyć w taki sposób, aby nasze tętno wzrastało w czasie wysiłku do 130 uderzeń na minutę.
Kolejnym warunkiem jest ćwiczenie trzy razy w tygodniu przynajmniej po trzydzieści, czterdzieści minut. Pomiędzy poszczególnymi dniami ćwiczeń zachowujemy dzień przerwy, dajemy w ten sposób czas na regenerację organizmu.
Aktywność fizyczna połączona z racjonalnym sposobem odżywiania się (można wspomóc się przy ustalaniu diety radą dietetyka) jest skuteczniejszym sposobem na odchudzania niż modne diety odchudzające. Wiele z tych diet po ich zakończeniu wywołuje efekt jo-jo. Trzeba zmienić głównie styl życia na aktywny.