Odchudzanie zimą

Wszyscy wiemy doskonale, że najlepszym okresem na gubienie zbędnych kilogramów jest oczywiście wiosna i lato. Jest wtedy ciepło, mamy ochotę wyjść z domu i się ruszać. Poza tym, możemy pozwolić sobie na jedzenie świeżych owoców i warzyw, które nie są nawożone chemią. Okres ten obfituje w najlepsze pożywienie, które jest lekkostrawne i niskokaloryczne. Czasami jednak decydujemy się na zgubienie zbędnych kilogramów zimą i możemy mieć problem z tym, aby odżywiać się właściwie.
Dobrze jest o tym pomyśleć wcześniej i samemu przygotować sobie na zimę w słoikach odpowiednie przetwory warzywno – owocowe, które będzie można spożywać bez wyrzutów sumienia, kiedy będzie już zimno.
Jeżeli jednak tego nie dokonaliśmy, najlepszym rozwiązaniem jest przerzucenie się na kaszę. Istnieje jej wiele gatunków, które są tanie i dostępne w każdym sklepie. Kaszę najlepiej jest łączyć wtedy z warzywami korzeniowymi, które dostępne są przez cały rok, lub z mrożonkami ze świeżych warzyw. Można też jeść je na słodko, z owocami świeżymi lub suszonymi.