Odchudzanie zaczynajmy od głowy

Nie jest prawdą, że odchudzanie zaczynamy w momencie, kiedy wprowadzamy wybraną dietę. Pierwszym krokiem jest samo podjęcie decyzji, że należy przeprowadzić jakieś zmiany w naszym żywieniu. Krótko mówiąc wszystko zaczyna się od głowy.
Trzeba pamiętać, że odchudzanie to długotrwały proces, który nie będzie trwał tydzień, ale najprawdopodobniej kilka miesięcy i zaowocuje poważnymi zmianami nawyków żywieniowych. Tylko to bowiem gwarantuje nam odpowiedni efekt. Poważnym błędem jest też przeprowadzanie niekontrolowanych głodówek i wyraźne ograniczenie jedzenia. Owszem czasami głodówki są potrzebne, bo oczyszczają nasz organizm z niepotrzebnych toksyn, ale powinny być prowadzone tylko pod ścisła kontrolą dietetyków. Większość jednak specjalistów uważa, że głodówki nie przynoszą spektakularnych sukcesów, podobnie jak znaczne ograniczanie jedzenia. Wtedy bowiem organizm otrzymuje sprzeczne informacje i zaczyna gromadzić jedzenie.
Dla naszego zdrowia konieczne jest dostarczanie do organizmu różnorodnych składników. Z tego powodu diety jednostajne, opierające się na kilku tylko produktach nie są najlepszym pomysłem. Pożywienie powinno być odpowiednio zbilansowane.