Odchudzanie w późnym wieku

Bardzo często lekarze zalecają osobom z różnymi chorobami i schorzeniami zrzucenie kilku kilogramów, aby przyspieszyć i ułatwić proces leczenia. Niekiedy są to osoby starsze, którym wydaje się, że w ich wieku nie ma już sensu chudnąć i nie będą one w stanie uprawiać sportu. Jest to bardzo zła tendencja, ponieważ otyłość szkodzi nam w każdym wieku, nawet wtedy kiedy nasze ciało ma już swoje lata.
Nigdy nie jest za późno, aby schudnąć i poczuć się po prostu lepiej. Starszym osobom jest znacznie trudniej, ponieważ ich metabolizm od lat nastawiony jest w określony przez nie sposób. Poza tym, ciężko jest zmieniać swoje nawyki żywieniowe po kilkudziesięciu latach. Warto jest jednak spróbować i przekonać się, że szczuplejsza i lżejsza sylwetka oznacza również dużo lepsze samopoczucie i więcej energii oraz sił do życia.
Nie trzeba od razu decydować się na reżim diety oraz wyczynowe uprawianie sportu. Wystarczą niekiedy drobne ograniczenia i nieco więcej ruchu na świeżym powietrzu, aby już bardzo szybko móc zobaczyć efekty.