Najlepsza dieta odchudzająca

Coraz więcej osób cierpi na problemy związane z nadwaga lub nawet otyłością. Nasze społeczeństwo waży coraz więcej i niestety odczuwa przykre skutki tej sytuacji na co dzień.
W prasie i mediach każdego dnia pojawiają się nowe diety odchudzające. Wiele z nich polega na jedzeniu tylko jednego składnika pokarmowego, jak na przykład dieta białkowa, czy dieta tłuszczowa. Inne zaś często zachęcają do spożywania śladowych ilości jedzenia, najczęściej niskokalorycznego.
Lekarze i dietetycy bardzo przestrzegają przed poddawaniem się takim dietom. Mogą być one bowiem bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Najlepszym przykładem jest dieta doktora Dukana, czyli właśnie dieta białkowa. Skutkuje ona bowiem szybką utratą wagi i przynosi oczekiwane rezultaty, jednocześnie zakwaszając silnie organizm. Może to prowadzić do problemów z układem pokarmowym, ze stawami, a nawet z nerkami.
Najlepiej jest samodzielnie nie decydować się na takie diety odchudzające. Warto jest najpierw odwiedzić swojego lekarza lub dietetyka, który doradzi najlepszy wybór.