Jak schudnąć po porodzie

Większość kobiet w trakcie ciąży znacznie przybiera na wadze. Książkowo powinno być to około dwunastu kilogramów, ale organizm każdej z nas jest zupełnie inny i ma inne potrzeby. Mało która przyszła mama myśli o swojej figurze w ciąży. Najczęściej liczy się nasze i dziecka zdrowie, dlatego pozwalamy sobie na spełnianie różnych kalorycznych zachcianek. Może to powodować wzrost masy ciała nawet o kilkadziesiąt kilogramów.
Zaraz po porodzie nie mamy na nic sił i jesteśmy zmęczone, ale bardzo często chcemy szybko schudnąć i wrócić do swojej sylwetki sprzed ciąży.
Warto pamiętać o tym, że część kilogramów stracimy z pewnością w trakcie porodu. Kolejne kilka odejdzie wraz z woda i innymi płynami, które znajdują się w naszym brzuchu. Oczywiście samo karmienie piersią również pomaga w powrocie do dawnej, szczupłej figury, ale z pewnością samo ono nie pozwoli nam na szybkie schudnięcie.
Kiedy karmimy dziecko piersią nie powinnyśmy się odchudzać, ponieważ maleństwo potrzebuje tego, co najlepsze. Trzeba więc postawić na dużo ruchu i spacerów na świeżym powietrzu.