Gdy nie możesz schudnąć

Ciągle jesteś na diecie, a efektów nie widać, nie jesz ciasta, chodzisz na fitness, ale kilogramy nie lecą. W czym tkwi problem? Jak schudnąć?
W wielu przypadkach to kwestia złego podejścia do ćwiczeń i diety. Odrzucenie samych ciastek nie zmieni naszej wagi. Trzeba jeść zdrowo i z głową. Jeśli człowiek faktycznie chce schudnąć musi postawić na zróżnicowaną dietę bogatą w różne składniki.
Często po treningu sięgasz po duże posiłki? Okazuje się, że wiele osób po zakończonym treningu czuje się rozgrzeszona spalonymi właśnie kaloriami i zwyczajnie je dwa razy więcej niż normalnie, a to pierwszy krok do otyłości.
Pamiętaj, że czasem waga nie leci w dół, a zmienia się sylwetka, dlatego mierz się, co jakiś czas. Możesz nie tracić na wadze, ale ukształtujesz mięśnie, które ważą więcej niż tłuszcz, a więc pozornie będziesz cięższa, w rzeczywistości znacznie szczuplejsza.
Pamiętajmy też, że czasem problem jest dużo bardziej poważny, niż nam się wydaje. Nie chudniemy, bo nasz organizm stawia opór, mamy problemy z hormonami, czy cierpimy z powodu innych dolegliwości.