Diety odchudzające

Każdy, kto kiedykolwiek odchudzał się lub chociaż podejmował takie próby, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele informacji można znaleźć w Internecie na temat różnych diet odchudzających. Wielu lekarzy i dietetyków opracowuje swoje własne, autorskie metody na odchudzanie i sprzedaje je lub po prostu publikuje za darmo dla osób, które planują zrzucić kilka zbędnych kilogramów.
Trzeba jednak bardzo poważnie zastanowić się nad tym, czy jest to najlepszy sposób na poszukiwanie metody na odchudzanie. Bardzo często bowiem takie diety zamiast pomagać i odchudzać mogą siać spustoszenie w naszym organizmie i powodować szereg nieprzyjemnych dolegliwości i chorób. Przykładem takiej szkodliwej diety jest dieta doktora Dukana, czyli dieta białkowa.
Powoduje ona silne zakwaszenie organizmu i może na stałe uszkodzić nerki. Zawsze, kiedy decydujemy się na takie kroki, warto jest je skonsultować z lekarzem, lub chociaż dobrym dietetykiem, który doradzi nam w najlepszy sposób. Nie warto jest marnować swojego zdrowia i życia.