Cudowne preparaty na odchudzanie

W mediach i w prasie można znaleźć mnóstwo reklam cudownych preparatów na odchudzanie. W szczególności w Internecie szaleje sprzedaż takich specyfików, które mają odchudzić nas o kilka kilogramów zaledwie w kilka dni. Lekarze i dietetycy bardzo przestrzegają przed zakupem takich tabletek, szczególnie tych pochodzących z niewiadomego źródła.
Oczywiście nie musimy się bać wszystkich suplementów wspomagających proces odchudzania i spalania tkanki tłuszczowej. Część z nich ma w sobie same roślinne składniki i jedynie pomagają nam one oczyścić się z toksyn lub hamują apetyt na słodycze, jak na przykład chrom. Inne zaś, mogą być bardzo niebezpieczne. Zdarzały się nawet skutki śmiertelne zażywania takich niesprawdzonych specyfików.
Trzeba mieć świadomość, że żadne tabletki nie są w stanie nas odchudzić, jeżeli nie będziemy przy tym stosować odpowiednio zbilansowanej diety i ćwiczyć. Nie ma cudownych środków, możemy jedynie stracić bardzo dużo pieniędzy, lub w gorszym wypadku swojego własnego zdrowia.