Alkohol nie pomoże schudnąć

O tym, że alkohol nie jest sprzymierzeńcem gubienia kilogramów wiedzą niemal wszyscy. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę dlaczego tak jest.
Dlaczego więc nie powinniśmy pić alkoholu kiedy chcemy pozbyć się zbyt dużej wagi? Przede wszystkim jest on kaloryczny. Na dodatek do smakowych wódek lub piw dodawane są różnego rodzaju soki i cukier, które jeszcze bardziej zwiększają ich kaloryczność. Alkohol ponadto wzmaga apetyt. Kiedy pijemy piwo mamy ochotę na tłuste potrawy. Pijąc spożywamy także więcej kalorycznych przekąsek, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Ponadto alkohol wypłukuje niezbędne składniki z organizmu. Jeśli ćwiczymy i tak pozbywamy się ich wystarczająco dużo, dlatego powinniśmy je „oszczędzać”. Dzień po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu również jest niekorzystny dla sylwetki. Wówczas organizm domaga się jedzenia, mamy ochotę na słodycze lub ciężkostrawne potrawy.
Jeśli chcesz wyglądać i czuć się dobrze zrezygnuj z alkoholu, który zdecydowanie nie sprzyja odchudzaniu. Dodatkowo wyniszcza nasz organizm, negatywnie wpływając na każdy układ i organ.