Aktywność fizyczna wspomaga odchudzanie

Nie ma żadnych wątpliwości, że nawet najlepsza dieta, bez odpowiedniej aktywności fizycznej nie przynosi spodziewanych efektów. Im więcej jemy, tym więcej musimy ćwiczyć. Po prostu musimy się poruszać. Jest to nie tylko idealny sposób na zgrabną sylwetkę, ale i poprawę samooceny.
Niestety nie wszystkim ruch, uprawianie sportu kojarzą się przyjemnie. W pamięci niektórych osób pokutuje jeszcze wyobrażenie ćwiczeń, jakie wynieśliśmy ze szkoły. Tymczasem uprawianie sportu może być bardzo przyjemne. Oczywiści pod warunkiem, że wybierzemy konkurencję odpowiednią dla nas i odpowiednio będziemy trenowali. Na początku treningów nie trzeba narzucać morderczego tempa i wykonywać ćwiczenia ponad nasze możliwości. To nie przyczyni się do lepszego samopoczucia i nie będzie miało większego wpływu na naszą sylwetkę.
Aktywność fizyczna nie musi oznaczać regularnych ćwiczeń, który niekiedy trudno wpisać w grafik codziennych czynności. Można sobie poradzić inaczej. Dobrze jest zamienić codzienne korzystanie z windy na spacer schodami. Warto też zrezygnować z samochodu, jeśli mamy do pokonania niewielką odległość. To będzie wstęp do większej aktywności fizycznej.